Probalans Fizjoterapia i Masaż 2013!

Fizjoterapia


• FIZJOTERAPIA KOMPLEKSOWA

Na pierwszej wizycie terapeuta, na podstawie wywiadu i badania, lokalizuje problem i indywidualnie dla Ciebie dobiera odpowiednią formę rehabilitacji, skuteczną dla Twojego schorzenia. Jeśli zachodzi potrzeba, terapeuta poleci Ci wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań, które umożliwią dokładniejszą diagnozę. Po lokalizacji problemu i dobraniu formy terapii, ustalana jest jej długość i intensywność.

Kompleksowa fizjoterapia obejmuje terapię z wykorzystaniem różnych metod nowoczesnej rehabilitacji medycznej i sportowej, takich jak terapia tkanek miękkich, metoda McKenzie, Kinesiotaping, masaż poprzeczny i wiele innych.

• KINESIOTAPING / SPORT TAPING

Plastry działają poprzez skórę na tkankę podskórną, powięzie, mięśnie oraz naczynia krwionośne i limfatyczne, a także więzadła i stawy. Można aplikować je na konkretny, niewielki problem mięśniowy czy bliznę, ale także na duże grupy mięśniowe i całościowo, np. w celu korekcji postawy. Plastry nie uczulają, nie mają działania rozgrzewającego, nie mają w składzie leków przeciwbólowych, ani przeciwzapalnych. Ich działanie oparte jest na poprawie funkcji mięśni, powięzi i tkanek oraz na przywróceniu ich równowagi.
Oklejanie plastrami można wykonywać tak, aby wspomagały pracę mięśni, stabilizowały staw, rozluźniały tkanki miękkie, wspomagały pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także poprawiały elastyczność skóry i blizn.

Jest to metoda dobra dla wszystkich osób, które chcą wspomagać terapię 24 godziny na dobę. Stosuje się ją w przeciążeniach mięśni, ścięgien i więzadeł, po urazach, w wadach postawy, w obrzękach.

• TERAPIA PRZECIWOBRZĘKOWA

Połączenie manualnych metod rehabilitacji (masażu limfatycznego, technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego) z aplikacją plastrów kinesiotaping, pomaga efektywnie zwalaczać obrzęki.

MASAŻE                                                                                                     TRENING / PROFILAKTYKA